SDK kodas: paieška ir tikrinimas

SDK kodas (savininko deklaravimo kodas) yra automatiškai suteikiamas visoms transporto priemonėms. Naudodami SDK kodą, „Regitra“ sistemoje galite gauti informaciją apie transporto priemonę, kuriai SDK kodas yra priskirtas.

SDK kodas: ką reikia žinoti?

SDK kodas (savininko deklaravimo kodas) yra iš 8 raidžių sudaromas unikalus transporto priemonės identifikavimo kodas. Jis yra privalomas ir nuo 2021 metų gegužės 1 dienos automatiškai suteikiamas visoms Lietuvoje registruotoms transporto priemonėms. SDK kodas yra būtinas norint parduoti ar registruoti automobilį. Jis yra sugeneruojamas iš naujo kiekvieną kartą pasikeitus transporto priemonės savininkui.

Prieš automobilio įsigijimą yra svarbu atlikti SDK patikrą. Tai leidžia įvertinti, ar planuojama pirkti transporto priemonė turi priskirtą SDK kodą ir pardavėjas yra teisėtas parduodamos transporto priemonės savininkas.

SDK kodas

Dažniausiai užduodami klausimai

SDK kodas yra unikalus, iš 8 raidžių sudarytas transporto priemonės savininko deklaravimo kodas. Jis yra privalomas ir automatiškai priskiriamas visoms Lietuvoje registruotoms transporto priemonėms.

Savo transporto priemonei priskirtą SDK kodą galite sužinoti Regitros informacinėje sistemoje. Tam jums reikės pateikti savo vardą, pavardę bei automobilio VIN kodą. Detaliau – Regitros parengtame vaizdo įraše.

Patikra pagal SDK kodą suteikia ribotą informaciją apie transporto priemonę. Norėdami gauti išsamią automobilio istorijos ataskaitą, atlikite VIN patikrą.

Gauti informaciją apie transporto priemonę, kuriai yra priskirtas SDK kodas, galite šiame Regitros puslapyje.

SDK kodas yra privalomas visoms Lietuvoje registruotoms transporto priemonėms, įskaitant automobilius, motociklus, priekabas ir kt.

Transporto priemonėms, registruotoms iki 2021 metų gegužės 1 dienos, SDK kodas yra suteikiamas automatiškai. Jei transporto priemonė buvo įsigyta vėliau ir jai nebuvo ar nėra suteiktas SDK kodas, jį privaloma gauti kreipiantis į „Regitrą“. SDK kodą internetu galima gauti pateikus transporto priemonės įsigijimo deklaraciją.

SDK kodas yra būtinas registruojant transporto priemonę ir ketinant ją naudotis eisme bei norint ją parduoti.

Taip, Lietuvoje registruojamam automobiliui iš užsienio būtina gauti SDK kodą.

Už pirmą kartą nustatytą su SDK prievolių nesilaikymą yra skiriama bauda nuo 150 iki 300 eurų. Už pakartotinį pažeidimą – nuo 440 iki 600 eurų.

Pateikiant transporto priemonės įsigijimo deklaraciją internetu, SDK kodas savininkui yra suteikiamas nemokamai. Pateikiant ją Regitra padalinyje, SDK suteikimas kainuoja 4.20 Eur.

Taip, žinant savininko vardą ir pavardę (fizinio asmens atveju) arba įmonės kodą (juridinio asmens atveju), galima sužinoti transporto priemonės SDK kodą naudojantis žinomu transporto priemonės identifikavimo numeriu (VIN).

Į viršų